X بستن

بي حجاب ترين زني که تاحالا ديديد اونم در تهران واي!!

تا مي توانيد شهوت راني و بدحجابي کنيد / عکس

عکس زیباترین دختر سال ایران در سال ۹۵

حرکت بى شــرمانه دختر ایرانی در دبیرستـان دخترانه / عکس

عکس جنجالی و لو رفته از سرویس مدرسه دختران

 

 

چرا سایت “بی بی سی فارسی” نظرات مخاطبان را منتشر نمی کند؟

چرا سایت “بی بی سی فارسی” نظرات مخاطبان را منتشر نمی کند؟

bbc persian چرا سایت بی بی سی فارسی نظرات مخاطبان را منتشر نمی کند؟

بی بی سی فارسی برای خود مقرراتی را در نظر گرفته و مخاطبان برای اظهار نظر باید از آن تبعیت کنند اما چرا نظرات مخاطبان را منتشر نمی کند؟

به گزارش خبرنگار سیاسی تهران نیوز، این روزها در فضای مجازی همه افراد به کامنت گذاشتن یا همان اظهار نظر آشنایی کاملی دارند؛ کامنت یا اظهار نظر یکی از نکات قابل توجه در بستر فضای مجازی است زیرا سایت های مختلف خبری و غیره از این طریق مشروعیت و البته مردمی بودن خود را به رخ رقیبان می کشند.

توجه به دریافت نظر مخاطبان و البته بازنشر آن در مطالب مرتبط یکی از شگرد های جذب مخاطب و نشان دادن اهمیت مخاطب برای آن سایت است.

یکی از سایت هایی که خود را دلسوز مردم ایران می داند و همیشه در برنامه های تلویزیونی خود ارتباط های تلفنی زیادی برقرار می کند تا از نظر مردم باخبر شود و انها را به اشتراک بگذارد، ” بی بی سی فارسی ” است. رسانه ای که یکی از زیر مجموعه‌های ”  BBC Persian TV” محسوب می شود.

گروه آسیا-اروپا که بخش فارسی و پشتوی بی‌بی‌سی جزیی از آن محسوب می‌شود، از طریق سرویس جهانی بی‌بی‌سی در سال ۱۳۸۵ پیشنهاد تأسیس یک شبکه تلویزیونی را به وزارت خارجه بریتانیا ارائه کرد. این پیشنهاد در سال ۱۳۸۶ پذیرفته شده، مقدمات ایجاد این شبکه پس از تعیین بودجه سالیانهآن ایجاد شد. این شبکه در ساعت ۱۷:۰۰ روز ۱۴ ژانویه ۲۰۰۹ میلادی (۲۵ دی ۱۳۸۷ خورشیدی) پخش برنامه‌های خود را به زبان فارسی به مدت ۸ ساعت در روز آغاز کرد و هم ‌اکنون از ساعت ۹ صبح به بازپخش منتخبی از برنامه‌ها می‌پردازد.

*پیچیدگی دسترسی به امکان اظهار نظر در سایت بی بی سی

بی بی سی فارسی برای خود مقرراتی را در نظر گرفته تا مخاطبان برای اظهار نظر باید از آن تبعیت کنند؛ در اقدام اول باید در سایت خبری این رسانه عضو شوید و بتوانید نظر ارسال کنید. مقرراتی که در نوع خود جالب و البته جای تامل دارد.

photo 2016 05 11 16 41 58 چرا سایت بی بی سی فارسی نظرات مخاطبان را منتشر نمی کند؟

ولی با انجام اینکار متوجه خواهید شد که صرفا در موضوعاتی که مد نظر مسئولان این سایت است می توانید نظر دهید و مابقی خبرها و مطالب دور از دسترس شما برای اظهار نظر قرار دارد.

*دریافت نظر گزینشی توسط سایت بی بی سی

این تصویر مربوط به یکی از اخباری است که می توان به آن نظر دارد؛

photo 2016 05 11 16 42 04 چرا سایت بی بی سی فارسی نظرات مخاطبان را منتشر نمی کند؟

در این خبر فقط ۳ نفر اظهار نظر کرده بودند که خود نیز جای تامل دارد زیرا هیچ مخاطبی چنین بی احترامی را قبول نمی کند. دریافت نظر مخاطبان یکی از اصول کار حرفه ای در رسانه ها است.

* “نوبت شما” برنامه ای  برای جذب مخاطب

البته بی بی سی سعی کرده با راه اندازی برنامه ای به نام ” نوبت شما ” این خلع را پر کند و با برقراری ارتباط های مستمر به مخاطب خود اطمینان دهد که نظر آنها برایش مهم است در حالی اصلا معلوم نیست این ارتباط های تلفنی از کجا برقرار شده و آیا اصلا واقعی است. در بازه های زمانی مختلف مشخص شد خیلی از ارتباط ها به صورت صوری بوده و حتی افراد وابسته به بی بی سی با نام های مختلف در این برنامه شرکت داده می شدند که نمونه آن را در سال های گذشته شاهد بودیم.

photo 2016 05 11 17 03 13 چرا سایت بی بی سی فارسی نظرات مخاطبان را منتشر نمی کند؟photo 2016 05 11 17 03 18 چرا سایت بی بی سی فارسی نظرات مخاطبان را منتشر نمی کند؟

* ارائه فیلتر شکن صرفا برای القاء اهداف
این گزارش می افزاید، این بی تفاوتی به نظر مخاطبان در حالی رخ می دهد که این سایت برای ایجاد دسترسی  راحتر مخاطبان و القاء هدف اصلی مطالب خود به آنها امکان دانلود فیلتر شکن را ایجاد کرده است. موضوعی که در هیچ یک از سایت های خبری دیده نمی شود.

photo 2016 05 11 16 41 50 چرا سایت بی بی سی فارسی نظرات مخاطبان را منتشر نمی کند؟

بر اساس این گزارش، مسئولان رسانه بی بی سی فارسی به خوبی می دانند که دریافت نظر مخاطب یکی از مهمترین اقدامات خبری است؛ بنابراین هر جا که به نفع خود باشد از آن بهره می برند.

*یک بام و و هوای بی بی سی

دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، بخش فارسی بی بی سی گزارش ها و برنامه های گوناگونی را در این رابطه تهیه و تولید کرده است. به جرات می توان گفت که بخش اعظم تولیدات بی بی سی فارسی در هفته های اخیر به موضوع انتخابات اختصاص داشته است. این رسانه در قالب برنامه هایی چون «پرگار»، «نوبت شما»، «شصت دقیقه» و … به موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخته است.

بخش فارسی بی بی سی به منظور ایجاد تنش در فضای سیاسی کشور حتی از نظرات مخاطبان در فضای مجازی نیز دریغ نکرده و در تازه ترین گزارشی که در وب سایت خود منتشر کرده از نظرات برخی از مخاطبان فارسی زبان( که معلوم نیست معرف هویت چه افرادی می باشد ) بهره برده است. اگرچه انتشار گزارش هایی از این قبیل خلاف اصول حرفه ی تلقی می شود اما همچنان که گفته شد بخش فارسی بی بی سی برای تاثیر گذاری هرچه بیشتر در فضای سیاسی– اجتماعی داخل کشور دست به این اقدام زده است.

به عنوان مثال در بخشی از این گزارش آمده است: “یکی از شوخی‌های مطرح شده در شبکه‌های اجتماعی درباره فرصت اندک میان تایید صلاحیت و برگزاری انتخابات این است که با پایان گرفتن زمان تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، کار شمارش آرا از دقایقی پیش آغاز شد”.

و یا در بخش دیگری از این گزارش بی بی سی فارسی می نویسد: “این دفعه اول نیست که موضوع بررسی صلاحیت نامزدها در سطح جامعه داغ می‌شود اما همزمانی انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، باعث شده میزان انتشار خبر رد صلاحیت‌ها بیشتر از پیش شود. برخی از کاربران که از نظارت استصوابی شورای نگهبان ناراضی هستند از جمله نوشته‌اند در سال‌های گذشته، رد صلاحیت‌ها چنان گسترده بوده که اکنون مشارکت یا عدم مشارکت، نتیجه یکسانی دارد”.

بر این اساس، به راحتی می توان دریفات که رسانه دولتی انگلیسی بی بی سی نه تنها به نظر مخاطبان خود احترام نمی گذارد؛ بلکه صرفا در صدد القاء نظر و هدف خود از طریق مختلف است و در این میان فقط مردم هستند که با گمراه شدن قربانی سیاست های خصمانه این رسانه می شوند.

0 لایک
0 تا کنون ثبت شده است
دانلود آهنگ شاد

Copyright © 2016 All rights Reserved

"دانلود جدید 96 – وی آر 3"download