X بستن

بي حجاب ترين زني که تاحالا ديديد اونم در تهران واي!!

تا مي توانيد شهوت راني و بدحجابي کنيد / عکس

عکس زیباترین دختر سال ایران در سال ۹۵

حرکت بى شــرمانه دختر ایرانی در دبیرستـان دخترانه / عکس

عکس جنجالی و لو رفته از سرویس مدرسه دختران

 

 

حقیقت ماجرای صیغه ساعتی در مشهد مقدس

حقیقت ماجرای صیغه ساعتی در مشهد مقدس

شایعه بازگشایی دفتر انجام صیغه ساعتی در آستان قدس رضوی طی چند روز گذشته به صورت گسترده در شبکه های اجتماعی و رسانه های مجازی بازتاب یافته بود و تا جایی پیش رفت که صبح امروز مدیر کل روابط عمومی این آستان مجبور شد در گفت و گویی رسمی به تکذیب این شایعه بپردازد . نگاهی به نوع پردازش این شایعه که با تخریب مستقیم نهاد های زیر مجموعه آستان قدس صورت گرفت در کنار نوع بازتاب های آن در فضای رسانه زنگ خطری را در مقابله با برخی موج سازی های رسانه ای خاص به صدا در آورده است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آرمان پرس شروع موج شبهه افکنی علیه آستان قدس از آنجایی آغاز شد که هفته گذشته خبری به طور گسترده در نرم افزارهای پیام رسان مبتنی بر موبایل به صورت گسترده منتشر شد که طی ادعای می شد یکی از معاونت های حرم مطهر رضوی با ایجاد دفتر صیغه یابی برای آن دسته از زواری که به دلیل مسافرت نیازمند روابط جنسی هستند فرصت فراهمی می کند . اما در قسمت شرم آور تری از همه بانوانی که می توانند به این فعالیت بپیوندند درخواست شده بود وارد قرار داد با آستان قدس رضوی شوند . متن این شایعه به دلیل دارا بودن برخی المان های واقعیت پذیری به سرعت دست به دست شد و بسیاری از افراد به دلیل داشتن نشانی و تلفن در متن پیام ها بدون پیگیری اصل قضیه نسبت به حرکت نکرده آستان قدس بدبین شدند .

در همین خصوص سرپرست اداره کل روابط عمومی آستان قدس رضوی ضمن تکذیب قاطع شایعه مطرح شده در فضای مجازی درباره ایجاد دفاتر صیغه در حرم مطهر رضوی، گفت: اینگونه سخن پراکنی ها که مشخصا از سوی جریان های معاند مدیریت می شوند، پیش از این نیز سابقه داشته و هدفی جز تخریب وجهه معنوی اماکن متبرکه و ایجاد شبهه در اذهان عموم مردم بویژه جوانان ندارند .وی افزود: بازنشر شایعه یکی از روش های شناخته شده در جنگ های تبلیغاتی و هجمه های رسانه ای است و در مورد اخیر نیز استفاده از این روش برای تاثیر بر افکار عمومی مشهود است. چنانچه هر مخاطب آگاهی، حتی آشنایی اندکی نیز با اصول فقهی و ساختار تشکیلاتی آستان قدس رضوی و حرم مطهر حضرت رضا(ع) داشته باشد، به کذب و بی پایه و اساس بودن چنین اعلامیه های جعلی و ساختگی پی می برد.

اما فارغ از اصل تکذیب و مشخص بودن شایعه نکته ای که بسیار مهم به نظر می رسد این است که با رشد و فراگیر شدن شبکه های مجازی بر بستر موبایل و پر تعداد شدن گروه ها و تبدیل شدن آن ها به منبع اصلی دریافت اخبار توسط مردم در زیرلایه های فرهنگی جامعه زمینه ای برای پذیرش اخبار این شبکه ها بدون تحقیق و در نظر گرفتن منابع به وجود آمده است . اتفاقاتی نظیر حادثه مهاباد نشان داد که جرقه موج سازی های رسانه ای مبتنی بر شایعات در فضای شبکه های اجتماعی به راحتی آب خوردن صورت می پذیرد و در این راه این امر می تواند به دستاویز خوبی برای خالی شدن عقده های کسانی تبدیل شود که بستر ها رسانه ای را برای نیل به اهداف شوم خود می خواهند .

نگاهی به ماجرای شایعه صیغه یابی آن هم در بارگاه منور امام هشتم نشان دهنده این است که دشمن با یک سناریوی برنامه ریزی شده و با شناخت روحیات جامعه به سمت بدبین کردن مردم به مقدسات پیش می رود .در متن اصلی شایعه دفتر صیغه به راحتی می توان به تناقضات فراوان متن اشاره شده با قوانین اسلام از ریشه هم پی ببرد اما طبق قانون “دروغ هرچه بزرگ تر باور کردنش آسان تر” این شایعه با ایجاد یک جو روانی کاذب بخشی از افکار عمومی را ملتهب می کند . باید بدانیم که در عرصه شبکه های اجتماعی در کنار همه حسن هایشان فرهنگ سازی لازم صورت نگرفته است که بدانیم این فضا نباید بستر رشد مطالب سازمان یافته و دروغی تبدیل شود که اعتقادات را نشانه رفته است . در واقع باید بدانیم که وظیفه ما نیست که هر پیامی را می بینیم در گروه های مختلف به اسم کمک به انتشار اخبار به اشتراک بگذاریم چرا که این دقیقا بازی در پازل کسانی است که روی همین چشم بندی های اجتماعی تمرکز کرده اند .

0 لایک
0 تا کنون ثبت شده است
دانلود آهنگ شاد

Copyright © 2016 All rights Reserved

"دانلود جدید 96 – وی آر 3"download