X بستن

بي حجاب ترين زني که تاحالا ديديد اونم در تهران واي!!

تا مي توانيد شهوت راني و بدحجابي کنيد / عکس

عکس زیباترین دختر سال ایران در سال ۹۵

حرکت بى شــرمانه دختر ایرانی در دبیرستـان دخترانه / عکس

عکس جنجالی و لو رفته از سرویس مدرسه دختران

 

 

بهترین روشهای مبارزه با کک در منزل

روش مبارزه با کک ها

 روش مبارزه با کک هاکک­ها، حشرات موذی و بسیار خطرناکی هستند که به واسطه ویژگی­های حرکتی و دوره زندگی، به دام انداختن آن­ها بسیار مشکل و تقریبا غیرممکن است. حتی استفاده از سموم در مبارزه با آن­ها راه به جایی نمی­برد. اگر کک­ها، وارد محیط­های مسکونی شوند، بیرون راندن آن­ها بسیار مشکل است
flea sitting on nail02psm بهترین روشهای مبارزه با کک در منزل. از آن­جا که این حشرات به طور سریع به سمت انسان جذب می­شوند، افرادی که برای تفریح به مناطق روستایی می­روند از گزند آن­ها در امان نخواهند بود. به دلیل آن­که این حشرات می­توانند ناقل بیماری­های خطرناک مشترک بین انسان و دام باشند، توجه به مبارزه با آن­ها ضروری است.مشخصات کک ها و نحوه زندگی آن ها
کک ها از جمله پارازیتهایی هستند که در تهران اغلب منازلی که حیوانات خانگی از جملهسگ و گربه نگه داری میشود را در گیر می کنند. عمومیترین انگل در سگ ها در حقیقتاز طریق کک به او سرایت میکند. عموماً کک های سگ در اروپا یافت می شوند بطوری کهکک هایگربه عموماً در آمریکا یافت می شوند. کک های گربه در موارد نادر با خود بیماریهاییرا حمل میکنند. کک ها می توانند به لباسها یا حیوان شما بچسبند. آنها در حیاطها ، پرورشگاههای سگ و گربه ، جنگلها و پارکها یافت می شوند یا در مکانهای دیگری که حیوانات درآنجا زندگی میکنند. چون برای آنکه اینها مکانهایی هستند که آنها می توانند میزبانهایخود راپیدا کرده و تولید مثل کنند. یک کک ماده می تواند در روز ۵۰ تا تخم بگذارد. بر اساستحقیقات آزمایشگاهی همانگونه که در تصویر هرم چرخه زندگی کک ها در کادر مقابل مشاهدهمی نمایید ، فقط ۵۰% از تخمهای هر کک به لاور تبدیل می شوند و در حدود ۳۵% از لاروها موفق به تنیدن پیله و تشکیل پوپ می گردند . جای خوشبختی است که از کل تخم هایاولیه کک فقط ۵% آنها به بالغ تبدیل می گردند
اهمیت پزشکی و مبارزه با کک ها
به طور معمول انسان به وسیله کک گربه ، کتنو سفالیدس فلیس فلیس بیشتر از کک سگکتنوسفالیدس کنیس گزیده می شود.کک انسان پولکس ایرتیانس علی رغم نامش خطر چندانیبرای انسان ندارد. کک ها معمولا از روی زمین به قسمتهایی از بدن
انسان مانند مچ و ساق پا که دسترسی به آن آسان است می جهند. هر چند به تمام قسمتهای بدنانسان ممکن است حمله شود. گزش کک سبب تحریک و گاهی ناراحتی زیاد می شود. آلودگی های زیاد به کک ممکن است سبب واکنش های شدید و درماتیت شود.بیماری های قابلانتقال از کک ها:

مبارزه با کک بهترین روشهای مبارزه با کک در منزلطاعون : یک بیماری باکتریایی است که ابتدا در میان حیوانات وحشی مثل راتها و دیگرجوندگان بروز می کند. عامل طاعون باکتری یرسینا پستیس است ، که به وسیله کک هاانتقال می یابد.تیفوس ککی : نام دیگر آن تیفوس مورن است ، عامل آن ریکتسیا تیفی استو به طور تک گیر در جمعیت رات ها و موش ها اتفاق می افتد. این بیماری به طور کلیتوسط کک های جوندگان و گربه انتقال پیدا می کند.بیماری تولارمی: به وسیله باسیلفرانسیسلا تولارنسیس ایجاد می شود .اقدامات کنترل حفاظت فردی :استفاده از دور کننده هایشخصی اقدامهای ساده بهداشتی: برای از بین بردن کک ها ، تخمها، لاورها و پیله ها میتوانخانه را تمیز نموده و کف اتاقها را شست. استفاده از جارو برقی نیز موثر است.سمپاشی: درآلودگی های شدید جهت ریشکنی موثر کک ها می بایست سمپاشی با سمومی از قبیل(پیروتروئیدها، پروپکسور، بندیوکارب) انجام گیردبرای یک مبارزه کلی با ککها می توان کف منازل و مسیر حرکت جوندگان را با ددت ۵-۱۰درصد ، گامکسان ۱ درصد یا دیلدرین ۰٫۵(نیم ) درصد سمپاشی کرد یا گرد حشره کش را به داخل لانه جوندگان پاشید در بسیاری از نقاط دنیا گونه های گزنوپسیلا کئوپیس و پولکس ایریتانس نسبت به ددت دیلدرین و گامکسان مقاوم شده اند بنابراین استفاده از حشره کشهای فسفره یا کاربامات ها مثل دیازنیون ۲ درصد فنتیون(بایتکس)۲ درصد ، مالاتیون ۵ درصد ،فنترو تیون (سومیتیون)۲ درصد آیدو فنفوس ۲ درصد با سوین ۵-۳ درصد بهتر است .برای مبارزه  با کک های سگ و گربه می توان از حشره کشهای انتخابی مثل گامکسان ۱ درصد مالاتیون ۲-۵ درصد کارباریل ۳-۵ درصد با پیرترین ۱ درصد برای گرد پاشی بدن سگ و گربه استفاده می شود.


نابود کردن این جانور نفرت انگیز (کک) چه راههایی وجود دارد

برای دور کردن یا نابود کردن این جانور نفرت انگیز (کک) چه راههایی وجود دارد ؟ با اینکه ما منزل را همیشه بسیار تمیز نگه میداریم و من تقریبا یکروز در میان حمام کرده و لباسهایم را عوض می کنم ولی بیش از یک ماه است که این ملعون از خانه بیرون نرفته و تمام بدن من را نیش زده که واقعا شبیه به سرخک شده است با این که من در طول این یک ماه و … چهل و دو مورد کک را گرفته تکه تکه و نابود کرده ام ولی هنوز هم خواب شب و روز را از من گرفته اند حال اگر ممکن است دارویی ماده بوداری چیزی به من معرفی کنید که این خون دزد لعنتی را از خود و خانه دور کنم!
با تشکر فراوانپاسخ : با سلام
حشرات و جوندگان، جزء آفت‌های زندگی امروز به حساب می‌آیند و وجود آن‌ها در منازل می‌تواند باعث آسیب رسیدن به غذاها یا دارایی‌هایی منزل شود. بعضی از حشرات صرفاً آلودگی‌ها را منتقل می‌کنند. روش‌های پیشگیری ساده‌ای وجود دارد که کمک می‌کند اکثر مشکلات روزمره ناشی از حشرات و جونده‌ها، پیش از این که اصلاً به وجود آید، متوقف شود. حتی زمانی که این موجودات به منزل راه می‌یابند هم به ندرت نیاز به استفاده از آفت‌کش‌ یا جونده‌کش‌ها احساس می‌شود؛ بلکه به سادگی و تنها با از بین بردن منبع تغذیه آن‌ها یا تخریب مکان‌های تخم‌ریزی‌شان، غالباً می‌توان به شکلی مؤثر آن‌ها را کنترل کرد. برداشتن قدم‌های ساده‌ای مثل موارد زیر، کاربرد مؤثری در از بین بردن حشرات خانگی دارند: دفع زباله‌ها به صورتی که حشرات و حیوانات کمتری را دور خودش جمع کند، پاک و تمیز کردن غذاهایی که روی زمین می‌ریزند (خصوصاً خرده‌ریزه‌ها) و از بین بردن کانون‌هایی مثل تپه آشغال یا خاک یا هر چیز دیگری در اطراف منزل یا محل زندگی. در این مطلب قصد داریم نکات پیشنهادی برای رهایی از شر حشرات و جونده‌ها به شما ارایه کنیم که حداقل خطر را برای سلامتی شما و محیط زیست به همراه دارند. استفاده از چند روش از این موارد به صورت ترکیبی و با هم، توصیه می‌شود.
روش های پیشگیری
شکاف‌ها و درزها را بپوشانید
اولین روش دفاعی آن است که مطمئن شویم حشرات و جونده‌ها نمی‌توانند وارد خانه شوند. حشرات و موجودات خزنده از طریق شکاف‌ها و درزها وارد می‌شوند، اما حشرات بالدار از راه‌ درها و پنجره‌های باز به منازل نفوذ می‌کنند. بهتر است حداقل سالی یک‌بار دور تا دور بنای ساختمان، دیوارها و تمام جوانب منزل خود را به دقت بررسی کنید و شکاف‌ها و ترک‌هایی را که لازم است، بپوشانید. بهتر است از ماده مناسبی برای پوشاندن و پرکردن درزها استفاده کنید. باید حواستان به درزهای اطراف کلید و پریزهای برق و شکاف‌های بیرون منزل باشد. باید مطمئن شد که پاشنه و آستانه در ورودی به خوبی بسته می‌شود و درز و شکافی بین چارچوب درها و پنجره‌ها وجود ندارد.
از توری استفاده کنید
پرده‌های توری، یکی از بهترین روش‌های جلوگیری از ورود حشرات به داخل منزل هستند، اما توری در ورودی کمتر مؤثر است؛ چون پشه‌ها و مگس‌ها جذب بوی غذا یا افراد می‌شوند و معمولاً بیرون از توری در ورودی تجمع می‌کنند و به محض این که در باز می‌شود، به داخل منزل هجوم می‌آورند. اگر از توری برای در ورودی استفاده می‌کنید، بهتر است فنر قوی داشته باشد تا بتواند پس از باز شدن، آن را محکم ببندد.
چراغ اضافی خاموش
طراحی مناسب و استفاده دقیق و صحیح از نور برای بیرون و داخل منزل، جهت پیشگیری از بروز مشکلات ناشی از وجود حشرات، بسیار مؤثر است. سعی کنید که چراغ بیرون را در همه ساعت‌ها روشن نگذارید؛ چون هر وقت که در باز شود، حشراتی که جذب این نور شده‌اند، به داخل خانه هجوم می‌آورند. شما می‌توانید با روشن کردن چراغ‌ها فقط برای زمان‌هایی که احتیاج دارید، جمع شدن حشرات به دور منبع نور را به حداقل برسانید. استفاده از تایمر برای روشن و خاموش شدن اتوماتیک چراغ‌ها نیز بسیار مفید است.
موقعی که نور بیرون در منزل را طراحی یا نصب می‌کنید، بهتر است لامپ‌ها را مستقیم بالای در ورودی نصب نکنید؛ بلکه بهتر است آن را چند متر آن طرف‌تر قرار بدهید و جهت نور را به سمت در ورودی یا احیاناً پله‌ها برگردانید. این کار باعث می‌شود که محل عبورتان خوب روشن شود و در عین حال حشره‌های موذی را هم دور کنید. بهتر است برای نور حیاط یا در ورودی، از لامپی با نور زرد استفاده کنید، چون حشرات و مگس‌ها، به نور سفید بیشتر از نور زرد جذب می‌شوند. به خاطر این‌که چراغ‌های بیرون از منزل، به خوبی حشرات را دور خودشان جمع می‌کنند، نقش خوبی هم در جمع شدن عنکبوت‌ها و تار تنیدن آن‌ها دارند.
قرار عملیات: ساعت ۹ شب، دم در
لازم است زباله‌ها را در سطل‌هایی جمع‌آوری و دفع کنید که در آن‌ها کیپ بسته می‌شود؛ همچنین ضرورت دارد که به صورت منظم آن‌ها را بشویید. این کار باعث می‌شود که مگس‌ها امکان تخم‌ریزی پیدا نکنند و حشرات نتوانند جذب زباله‌ها شوند. اگر این امکان را داشته باشید که زباله‌های آشپزخانه را روزانه دفع کنید و بیرون بگذارید، داخل سطل زباله چیزی باقی نخواهد ماند که حشرات را دور خودش جمع کند. اگر این کار مقدور نیست، بهتر است کیسه زباله پرشده را محکم ببندید و در ساعت (های) مقرر از منزل خارج کنید و حتی‌الامکان در مخزن زباله عمومی پوشیده‌ای بیندازید. اجازه ندهید که در جاهای پرت خانه مثل انباری، گاراژ یا جاهای دیگری که کمتر استفاده می‌شوند، زباله، روزنامه یا البسه قدیمی جمع شوند؛ چون این جور جاها مکان بسیار مناسبی برای تخم‌ریزی حشرات یا مخفی شدن آفت‌ها هستند.
حمله به انبار و حیاط پشتی
روی هم جمع شدن و تلنبار شدن چوپ یا تپه خاک یا برگ و از این قبیل موارد در منزل یا دوروبر آن، باعث می‌شود که برخی حشرات خاص دور این مکان‌ها جمع شوند. چوب‌هایی را که رطوبت گرفته‌اند یا خورده و نرم شده‌اند (در سقف دیوار، انباری یا هر جای دیگر)، عوض کنید. برخی تکه‌های چوب که مثلاً برای دور باغچه‌ یا پرچین به کار می‌روند ممکن است زود خراب شوند (خصوصاً در محل کاشتنشان در خاک). این مکان‌ها هم کانون‌های خوبی برای جمع شدن و زاد و ولد حشرات موذی هستند.
لشکرکشی با دسته جارو
جارو کشیدن منظم و مرتب و رعایت پاکیزگی، احتمال جمع شدن آفت‌های این چنینی را بسیار کم می‌کند. حواستان باشد که باید کیسه جارو برقی را هم عوض کنید چون خودش می‌تواند منبع خوبی برای رشد آفت‌ها و حشرات خاصی باشد.
تبعید به آلاسکا!
بسیاری از حشرات خصوصاً بید لباس‌ها یا آفت غذاها را می‌توان با این شیوه از بین برد: لباس یا ماده آلوده را در داخل کیسه پلاستیکی بگذارید و آن‌ها را برای چند روز در داخل فریزر قرار دهید. این کار باعث می‌شود که اکثر آفت‌ها در هر مرحله‌ای از زندگی که هستند از بین بروند و به علاوه، لباس یا ماده مورد نظر هم آسیب نبیند. پس از این که غذاهای آلوده را دور ریختید و موقعی که لباس‌ها را در فریزر گذاشتید، جاهایی را که منابع غذایی را ذخیره می‌کنید (مثل قفسه‌ها) به صورت منظم جارو بکشید و تمیز کنید تا از رشد مجدد آفت‌ها جلوگیری به عمل آید.
کک
کک‌ها معمولاً در پایان تابستان به بیشترین تعداد خودشان می‌رسند. کک‌ها گونه‌های زیادی دارند اما شایع‌ترین آن‌ها، کک گربه است که البته به سگ‌ها و انسان‌ها هم حمله می‌کند. کک‌های بالغ بر روی بدن حیوانات زندگی می‌کنند و با مخفی شدن در پشم و خز آن‌ها، به تغذیه از خونشان می‌پردازند. در خانه‌های فرش‌دار، لارو کک گربه حدود ۸۰ درصد از عمر خود را در عمق پرزهای فرش سپری می‌کند. خصوصاً اگر در منزلتان حیوانی نگهداری می‌کنید، مرتب خانه را جارو بکشید؛ خصوصاً جاهایی را که حیوان آن جا رفت و آمد دارد یا می‌خوابد، زیر صندلی‌ها، گوشه‌های خانه و همچنین ترک‌های کف و دیوار خانه؛ بعد از آن حتماً کیسه جاروبرقی را هم دور بیندازید. این طورتخمین زده می‌شود که جارو کشیدن، کمتر از۲۰ درصد از لارو کک‌هایی را که در فرش‌های خانه جا خوش کرده‌اند، جمع می‌کند، اما نکته در این جا است که جارو کشیدن منظم می‌تواند تخم‌ کک‌ها و فضولات کک‌های بالغ را که مبنع مهم تغذیه برای لاروهای جوان هستند، جمع‌آوری و دفع کند. محل خواب حیوان خانگی‌تان را هر ۲ تا ۳ هفته یکبار با آب و صابون بشویید؛ خود حیوان را هم ترجیحاً با شامپوی مخصوص یا شامپوی ضد کک بشویید. برای حیواناتی که مو یا پشم بلندی دارند می‌توانید از شانه‌های مخصوص با دندانه‌های ظریف و بلند استفاده کنید. موقع شانه زدن، آب و صابون کنار دستتان باشد و هر وقت کک‌ها در شانه مخصوص گیر افتادند، آن‌ها را داخل ظرف آب و صابون بیندازید تا کشته شوند. هر چقدر حیوانات خانگی سالم‌تر باشند، کک‌های بالغ کمتری در موهای آن‌ها جا خوش می‌کنند. اگر سروکارتان به کک‌ها افتاده است، باید به خاطر داشته باشید که کک بالغ می‌تواند در داخل پیله خود و خارج از بدن میزبان واقعی‌اش ، بدون آن که شناسایی شود تا ۱۴۰ روز هم زنده بماند تا این که شرایط تغذیه‌ای مناسبی پیدا کند و از پیله اش خارج شود و مجدداً به تغذیه بپردازد.

اگر روش‌های کنترلی که درباره حشرات و جوندگان صحبت کردیم، مؤثر نیفتاد، ممکن است به ذهنتان خطور کند که از حشره‌کش‌ها یا جونده‌کش‌ها موجود در بازار استفاده کنید. قبل از آن‌که اسپری حشره‌کش یا جونده‌کش یا هر ماده شیمیایی را تهیه کنید و برای استفاده وسیع دوروبر منزل به کار گیرید، بهتر است بررسی کنید که آیا طعمه‌ها و دام‌های دارای ماده کشنده وجود دارد یا خیر؟ چون اگر با طعمه‌ها مشکل حل شود، خودتان، اطرافیان و محیط زیست را کمتر در معرض آفت‌کش‌ها و مواد شیمیایی قرار داده‌اید. برای استفاده از هر نوع ماده شیمیایی، همیشه به توصیه‌هایی که بر روی برچسب یا بدنه محصول قید شده است توجه کنید و وسایل حفاظت شخصی توصیه‌شده را به کار بگیرید. همیشه باید حشره‌کش‌ها و جونده‌کش‌ها را در ظرف‌های مخصوص خودشان که به همین منظور طراحی شده‌اند، نگهدارید و ظروف آن‌ها را دور از دسترس کودکان قرار دهید. پس از آن‌که محتوای ظرف، مصرف شد و به پایان رسید، آن‌ها را به شیوه صحیح در زباله‌ها دفع کنید. در نهایت اگر کار خیلی بالا گرفته بود می‌توانید از متخصصان این کار کمک بگیرید.

قبل از خرید ماده شیمیایی آفت کش
۱) نوع آفت و حشره مورد نظرتان را دقیق مشخص کنید.
۲) ابتدا از روش‌های کنترل فیزیکی و روش‌های جایگزین آفت‌کش‌ها استفاده کنید.
۳) پیش از خرید ماده شیمیایی، توصیه‌های برچسب راهنما و احتیاطات ایمنی آن را بخوانید. این برچسب اطلاعات باید نام آفت (حشره یا جونده) مورد نظر را که می‌تواند کنترل کند و همچنین محل مصرف آن (داخل منزل، بیرون منزل، باغ و باغچه و…) را مشخص کرده باشد.
۴) فقط به تعداد مورد نیاز از محصول شیمیایی خریداری کنید.
۵) اگر خودتان نمی‌توانید از عهده کار برآیید، از فرد متخصص معتبر کمک بگیرید.

موقع مصرف ماده شیمیایی آفت‌کش
۱) تمام توصیه‌های قیدشده در برچسب راهنما و احتیاطات ایمنی ذکرشده را با دقت قبل از مصرف بخوانید و به کار ببندید.
۲) موقع مصرف ماده شیمیایی، از خوردن، آشامیدن یا سیگار کشیدن جداً خودداری کنید.
۳) افراد (یا حیوانات خانگی) را موقع استعمال ماده شیمیایی از محل مورد نظر خارج کنید.
۴) اگر در آشپزخانه باید از ماده شیمیایی استفاده کنید، غذاها، ظرف‌ها و لوازم آشپزخانه را حتی‌الامکان از محل بیرون ببرید یا روی آن‌ها را بپوشانید.

پس از مصرف ماده شیمیایی و آفت‌کش
۱) همیشه پس از استفاده از هر ماده شیمیایی یا آفت‌کش، دست‌هایتان را کامل با آب و صابون بشویید.
۲) پیش از آن که ماده شیمیایی به کار گرفته شده خشک شود، اجازه ندهید هیچ فردی به سمت محل استفاده برود یا در آن جا به کاری مشغول شود.
۳) بهتر است جریان هوا و تهویه مناسبی برای محلی که ماده شیمیایی استفاده شده،‌ برقرار شود.
۴) همه سطوح و جاهایی را که در تماس با ماده غذایی هستند (مثل روی کابینت، اپن آشپزخانه، میز غذاخوری، سینک و غیره) را چه بیرون و چه درون منزل، خوب تمیز کنید و بشویید.
۵) مواد شیمیایی را دور از دسترس کودکان و خارج از جایی که غذاها یا نوشیدنی‌ها قرار دارند، نگهداری کنید.

در صورت مسموم شدن احتمالی
۱) فوراً با مرکز اورژانس تماس بگیرید و تقاضای کمک کنید.
۲) ظرف یا برچسب راهنمای ماده شیمیایی را همراه با خودتان به بخش اورژانس یا نزد پزشک معالج ببرید.
۳) اگر توصیه‌ای برای کمک‌های اولیه روی برچسب راهنما ذکر شده، پیش از رسیدن گروه اورژانس آن‌ها را بخوانید و به کار ببندید.

موقع دور ریختن ماده شیمیایی
۱) از ظرف‌های خالی مواد شیمیایی مجدداً استفاده نکنید. آن‌ها را به شیوه صحیح در زباله‌ها دفع کنید.
۲) اگر محل خاصی دوروبر منزل یا محل سکونتتان برای دفع مواد شیمیایی می‌شناسید، آن محل برای این کار مناسب‌تر است.
حس ششم را به کار بیندازید
۱) این توصیه‌ها، کلی و عمومی است.
۲) برچسب راهنما می‌تواند توصیه‌های اختصاصی‌تری به شما ارایه کند.
۳) اگر باز هم شک دارید، نظر یک متخصص را جویا شوید.

«کنترل یک‌پارچه آفت‌ها» چیست؟
«کنترل یک‌پارچه آفت‌ها»، روش‌ و رویکردی جامع و همه جانبه است که در آن از همه روش‌های مناسب و شناخته‌شده کنترل برای پیشگیری یا کاهش مشکلات و آسیب‌های ناشی از آفت‌ها استفاده می‌شود تا این آسیب‌ها به حداقل برسند؛ در این میان هدف آن است که تنوع ژنتیکی در محیط زیست و اکوسیستم حفظ شود و خطرات مواد شیمیایی برای سلامت انسان و محیط زیست به کمترین مقدار خودش برسد.
برخی از کارهایی که در کنترل یک‌پارچه آفت‌ها انجام شوند عبارتند از:
طرح‌ریزی و کنترل مناسب محیط منزل برای پیشگیری از تبدیل ارگانیسم‌ها موجودات به آفت‌های مضر (از جمله کاهش امکان دسترسی آن‌ها تا حد ممکن به مواد غذایی یا سرپناه برای هر آفت، حشره یا جونده احتمالی)
مشخص کردن آفت‌های احتمالی و فراگیری عادت‌ها و نحوه زندگی هر کدام
پیگیری و کنترل محل و تعداد آفت‌های شناخته شده و همچنین موجودات مفید در محیط زیست، به علاوه تمام مراحل محیطی مرتبط
تعیین آستانه خطر و شرایط انجام اقدام جدی؛ مثلاً در منزل، آستانه خطر می‌تواند برحسب درجه آسیب و صدمه‌ای تعیین شود که یک آفت خاص وارد می‌کند یا تعداد خاصی از جمعیت آفت‌ها که مداخله را ضروری می‌سازد؛ این کار برای پیشگیری از ضرر مالی یا جلوگیری از استرس روحی- روانی یا آسیب به زیبایی محیط منزل انجام می‌شود.
به کارگیری روش‌های کنترل فرهنگی، فیزیکی، زیستی، رفتاری یا شیمیایی، برحسب نیاز در جهت حفظ جمعیت آفت‌ها در زیر حد آستانه.
ارزیابی و بررسی اثرات و کارآیی روش‌های کنترل آفت که مورد استفاده قرار گرفته‌اند.


راههای تجربی و عملی مبارزه با کک

بسم الله الرحمن الرحیم

حدیث روز :  الإمام الباقر(ع) – الاحتجاج للطبرسی ۱/۱۷
عالم همچون کسى است که شمعى به دست دارد و راه را بر مردم مى‏نماید، پس هر که پرتو شمع او را ببیند برایش دعاى خیر کند. عالم هم با شمع علمى که در دست دارد تاریکى‏هاى جهل و سرگردانى را از میان مى‏برد.

میگم یک مساله ای که توی روستاها زیاد هست اینه که حشره بسیار ریزی به نام کک باعث گزش و اذیت و آزار انسانها میشه.
با خودم گفتم حالا که مطلب قابل به عرضی نیست و با توجه به سرچهایی که کردم زیاد مطلب بدرد بخور و عملی جهت مبارزه با این حشره و یا بهتر بگم انگل پیدا نکردم کمی تجربیاتم رو در زمینه این حشره نازنین و قهرمان پرش در طول و عرض برای شما عزیزان بگم

در کل گرفتن کک بسیار سخت و بعد از اولین جهش تقریبا در ۹۹ درصد موارد غیر ممکن هست برای همین باید به موقع عمل کرد.

در مکانها و خانه هایی که کک زیاد داره از چند روش میشه استفاده کرد.

 

اول اینکه چنانچه داخل خانه نشیمن کک افتاده میتونید از جارو برقی جهت نابودی و خارج کردن این موجود از لابلای فرشها استفاده کنید.جارو برقی باعث میشه که پرز بدن این موجود از بین بره و باعث مرگش میشه و از جهتی هم اغلب کک در بین پرز فرشها و یا پتوها مخفی میشه که از این طریق میتونید به طور ۷۰ الی ۸۰ درصد از شرشون راحت بشید.خداییش یکیی نیست بپرسه این در صدا رو تو از کجات در میاری!

(جدید تاریخ ۹۲/۲/۱)

اگر پتوی گلباف یا مدل گلباف استفاده میکنید به نظرم تا وقتی کک دارید کمتر استفاده کنید چون حالتی مثله مو(موژه) داره و حشره راحت میتونه داخلش پنهان بشه و شبها یا وقت استراحت مزاحم بشه.به جاش میتونید از پتوهای قدیمی یا مدل سربازی استفاده کنید و حتی اگر داشتید بالاش رو ملحفه هم بدوزید(ملحفه هر چه سفید تر بهتر)تا میزان ورود این انگل رو حداقل به یک طرف پتو محدود کنید.میتونید دو سه بار داخل خونتون رو با حشره کش مانند تار و مار و….. سم پاشی کنیدو هم چنین کنار دیوار رو با پودرهای سمی که به فراوانی در بازار یافت میشه سم ریزی کنید.چون من شنیدم مسیر حرکت این موجود از کناره های دیوار است.

روش بعدی که در محدوده یک الی دو متر میشه ازش استفاده کرد به دو قسمت تقسیم میشه.

۱-میتونید از پارچه سفید استفاده کنید و با توجه به رنگ تیره ای که کک داره پارچه با ابعاد تقریبی یک متر در یک متر رو پهن کنید تا طی پرشهایی که این موجود داره به راحتی برای شما قابل مشاهده باشه تا بتونید دستگیرش کنید و دستبند بهش بزنید.البته استفاده از زیر پوش سفید هم توصیه میشه به این علت که به محض ورود کک به بدن در فاصله کوتاهی میتونید اون رو پیدا و از بین ببرید.

۲-استفاده از سینی بزرگ(مجمعه) که داخل اون رو با آب پر کرده باشید که در اولین پرش کک داخل آب میافته و در داخل آب و مناطق خیس کک بسیار آسیب پذیر هست و وقتی میخواهید یک کک رو که در حال گزش یا لابلای لباسها قایم شده رو با انگشت بگیرید حتما دستتون رو کمی با آب دهان یا هر چیز دیگه ای خیس کنید تا توان حرکت رو از حشره بگیرید که اگر خدای ناکرده از زیر انگشتتون فرار کرد قدرت مانورش گرفته بشه.

روش بعدی از بین بردن کک از داخل طویله چهارپایان علی الخصوص گوسفندان هست.اغلب کسانی که در خانه و زندگی زیاد کک دارند از طویله گوسفندان و اکثرا از حیوان بز و بزغاله یا سگ گرفتار این انگل میشن.بزغاله و بز و حتی سک به علت بدن پوشیده از مو پناهگاه خوبی برای رشد ککهای موذی هستند.

برای از بین بردن کک در آغل(طویله) گوسفندان و پاکسازی آن ابتدا باید خاک حاصله از پهن و فضوله حیوانات رو به صورت کامل از خانه و محل آلوده خارج کرد.چنانچه خانه مورد نظر در سطح آلودگی بسیار بالایی قرار داره و به محض ورود مورد حمله شدید کک ها قرار میگیرید میتونید از چکمه ای استفاده کنید که قبلا تا لبه بالایی اون رو به گازوئیل آغشته کرده باشید البته تاکید میکنم که حتماگازوئیل باشه به این علت که چرب است و دیرتر خشک میشه.لازم به ذکره که خاکهایی حیوانی که به مرور زمان روی همدیگه تلمبار شده و به صورت فشرده (به قول معروف کتم)شده رو حتما به حدی حفر و خارج کنید که به خاک ساده برسید.بعد از اتمام کار به وسیله سمپاش یا در صورت در دسترس نبودن سمپاش با چیزی مثل نفت دان و با کمک گرفتن از یک جارو تمام داخل خانه تا نیم متر از دیوار رو با گازوئیل آغشته کنید و باز هم تاکید میکنم که گازوئیل باشه چون تا حدود یک و نیم الی دو سال(باز هم از اون آمارهای عجیب) خاطر جمع هستید که هیچ گونه ککی نمیتونه داخل اون خونه رشد و نمو بکنه ولی در صورت استفاده از نفت یا برخی سموم که زود اثرش از بین میره به زودی باید منتظر برگشت انگل باشید.

باید بدونید که این موجود در مکانهای گرم میتونه ادامه حیات بده به همین دلیل در فصل زمستان جمعیتشون کم میشه.شما چنانچه لباسی به تن دارید که مطمئن شدید این حشره داخلش هست در هوای سرد زمستان میتونید اون رو در بیرون از خانه و هوای سرد رها کنید وبعد از مدتی حشره تقریبا کرخ شده و گرفتنش راحت تر میشه ولی در هوای گرم میتونید لباس آلوده به حشره رو داخل ظرف پر از آب بیاندازید تا توانایی حشره رو به طرز چشمگیری کاهش بدید و در صورتی که لباس کاملا زیر آب قرار گرفته و هوای داخل اون خارج بشه حشره نابود خواهد شد.خوب خفه میشه دیگه.003 بهترین روشهای مبارزه با کک در منزل

023 بهترین روشهای مبارزه با کک در منزل

این چند خط رو هم یه جایی خوندم:

کک ها مانند پروانه ابتدا تخم گذاری میکنند و سپس  کرم از تخم خارج شده و پس از استفاده از فضولات ککهای بالغ بزرگ شده و همانند کرم ابریشم دور خودش تار تنیده وتبدیل به شفیره میشه و بعد از دوازده الی دو ماه از شفیره خود خارج و تبدیل به کک بالغ میشه.لازم به ذکر است که کک تا هنگامی که دمای بدن موجود خون گرم رو اطراف خودش حس نکنه از داخل شفیره خارج نمیشه و میتونه تا دو ماه دوام بیاره.این جور که من فهمیدم به محض اینکه دو بار به طعمه حمله کرده و از خون طعمه استفاده بکنه برای جفتگیری آماده میشه.و در هر روز بیش از صد تخم میگذاره که البته تعداد کمی از این تخمها به کک تبدیل میشن.(این یکی آمار رو دیگه یک جایی خوندم.هر کی بوده شمرده)

023 بهترین روشهای مبارزه با کک در منزل

در خاتمه اگر این موجود روی بدنتون بود و گیرتون افتاد بهش نگاه نکنید و سعی کنید که زیر دستتون اون رو احساس کرده و به شدت رو قسمتی که حشره رو گرفتید دست رو جلو عقب کنید تا کامل حس کنید که حشره زیر دستتونه ،البته اگر از شدت فشار چرک و کثافات بدن زیر انگشتتون جمع نشه.

میگن پشه به کک گفت من از انسانهای کور خیلی خوشم میاد چون میتونم اونا رو بدون اینکه منو ببینند نیش بزنم و فرار کنم ولی کک در مقابل گفت من از انسانهای کور خیلی میترسم.پشه سئوال کرد چرا؟کک گفت برای این که اگر فرد بینا باشه وقتی منو میگیره میاره جلو چشمش تا منو ببینه و یواش دستش رو باز میکنه و من از همین فرصت استفاده میکنم و فرار میکنم ولی انسانهای نابینا به محض اینکه منو میگیرند اینقدر منو فشار میدن تا بمیرم

023 بهترین روشهای مبارزه با کک در منزل

یک چیز دیگه هم الان یادم اومدیک کار دیگه هم میتونید بکنید و اون استفاده از جورابها و کشیدن ساق جوراب بر روی(پاچه) زیر شلوار است به صورتی که راه نفوذ کک را از قسمت ساق پا به درون بدن مسدود کنید و پیراهن یا زیر پیراهن را کامل داخل شلوار کنید.حال تنها راه ورود حشره به بدن از سر آستینها یا از یقه است که خیلی کم اتفاق میافته و در صورت نفوذ در بالا تنه اگر زیرپوش سفید داشته باشین با اولین حرکت و جابه جایی کک و یا اولین گزش اون رو پیدا خواهید کرد.واگر تمام افراد خانواده از این روش استفاده کنند به زودی ککهای سرگردان به وسیله شما کشته و از شرشان به صورت کامل خلاص خواهید شد.این یکی کاملا تجربی بود.البته رنگ کک همیشه باید جلو چشمتون باشه تا به محض این که دیدینش کارش رو بسازید.

اینجا هم میتونید اطلاعات دیگه ای بدست بیارید

http://negindasht.com/flae.html

023 بهترین روشهای مبارزه با کک در منزلیکی ازدوستان با نام عطر وفا نظری دادند در همین رابطه که قسمتی در نقد نوشته هایبنده است و جالب نوشتن

اینم متن نظر

سلام خسته نباشید.مطلب خوبی بود و از اون دانشنامه ی آزاد ویکی پدیا ی تقریبا مزخرف بهتر بودش.چشم نخورید در این زمینه تجربه زیاد داریدا…
در پاسخ به آسمانی که نظر داده بود به بچش بیشتر حمله میشه ،میتونم بگم که اگه بعد از گزش روی بدن بچشون محل متورم قرمز دیده میشه که خارش زیادی به همراه داره میشه گفت اون حساسیت داره.در فامیلای ما هم بچه هایی دیده میشن که به علت سفر به مناطق کک خیز(خودش مثل یه زلزله هستش)رویه بدن بچشون مناطق متورم قرمز دیده میشه که خارش زیادی داشته و بچون گریه میکنه،اما افراد دیگه خیر و ناراحتی زیادی ندارن.اون قسمت هم که نوشتید شاید به علت خون شیرین باشه و از این حرفا،خون همه در PH 7.4 نگه داشته میشه و تغییر نداره.اگه اونجوری باشه باید دیابتی ها رو کلا ناقل کک و کک زا معرفی کرد،بعدش هم کک به این نگاه نمیکنه که پوست فردی نازک باشه تا به اون حمله کنه،خودش یادگرفته که پوست نازک رو میتونه در مچ و اطراف گردن پیدا کنه.بازم ممنون.007 بهترین روشهای مبارزه با کک در منزل

نظر آقا سعید

آقایان خانمها خودتونو خسته نکنیدبدن رو صابونمالی کنید و بخوابید تا فردا .
بدن بچه هارو ولی صبح بشورید,حساسیت میاره و صابون هم واسه شب باداثرش ازبین میره صابون تازه بمالید
ازنشستن کنارافراد دامدار و حتی برخوردشون دوری کنید
اگرهمسایتون دامداری داره ازش شکایت کنید
تو حموم لباس ها رو عوض و دوش بگیرید
اگرحموم نبود تو توالت اینکار رو بکنید و لباسها رو  بتکانید البته کف توالت خیسباشه تانتونه بپره
ازگوسفندپرهیزکنید
سفیدپوستاروبیشترمیزنه ,البته سبزه ها رو هم میزنه ولی حساسیت ندارن,اماداخل بدن همه میرن پس لازمه همه گروه ها لباس تکانی کنند
اما آقا یا خانمی که گفته بود,حتما خلقتش حکمته,بله این حشرات کارحجامت و خون کثیف خوردن روانجام میدن,اما اون قدیمابدردمیخورد,توی علم هیچی بعید نیست,شایدآیندگان برن وسط ککهادرطویله بخوابن تامثلا سرطانشون خوب بشه,
اما توسرش بخوره فایدش جای خارش وگزشش پدردرمیاره

یه بنده خدا گفته:

سلام، برای اینکه از دست کک ها در امان باشید، بهترین راه اینه که اول تمام در و پنجره هارو ببندید بعد کل خونه رو با اسپری پیف پاف سبز و قرمز همزمان اسپریی کنید کل خونه رو( در ضمن دهنتو ببندید مسموم نشید) بعد یه چند ساعتی در خونه رو قفل کنید برید بیرون، بعد چند ساعت که برگشتین در و پنجره هارو باز کنید هوا عوض شه، بعد کل خونه رو جارو برقی بکشید و پتوهای پرز بلند یا گلباف رو پهن کنید رو طناب توی محیط باز، یا اگه روی تختتون پتوی گلبافت پهن کردین همین کار بکنید ولی بشوید بهتره چون صد درصد از بین میرن، برای اینکه دیگه توی خونتون از این حشرات نیارید وقتی به روستا یا جایی که گوسفند داره میرید توی حیاط یا دستشویی یا حمام تمام لباساتون از جمله لباس زیر( چون توی کش لباس زیر قایم میشه) در بیاید روی طناب توی حیاط یا ایون پهن کن بعد چند ساعت لباسارو بندازید توی ماشین لباسشویی مطمئن باشید از دست کک ها در امانید، برای خارششم بهتره که سعی کنید نخارونید اگر خارشش زیاد شد به دست و پاهاتون آب بزنید، یا اینکه با آب ولرم دوش بگیرید، آب دهنم جواب میده چند بار بزنی روش بعد نخارونی بعد فکرت و جای دیگه بدی خوب میشه

چند مورد دیگه هم هست که بد نیست بدونید

۱-اگه جای نیش خارش زیادی داره میتونید با پنبه کمی سرکه یا آب لیمو به محل گزش بزنید.اولش کمی سوزش داره ولی بعدش خوب میشه 

۲-یک بنده خدایی میگفت در کودکان برای جلوگیری از تاول زدن کمی عسل بزنید .عسل خوب نه آب قند

۳-اگر کک رو از لباس خارج کرده باشید جای گزش قدیمی کمتر خارش داره ولی اگه میبینید یه جایی رو که کک قبلا زده بازم خارشش زیاده باید مشکوک بشید که احتمالا بازم یک کک دیگه وارد بدنتون شده.برای فهمیدن این که آیا محل خارش قدیمی است یا تازه باید محل رو نگاه کنید ببینید اگه ردش قرمز است و خیلی ورم نداره پس قدیمیه مثل این تصویر 

 

IMG 20150319 171635 بهترین روشهای مبارزه با کک در منزل 

 ولی اگه ورم داشت و محل گزش هم رنگ پوست بود یعنی هنوز قرمز نشده بود اون آثار جدید است و باید این احتمال رو بدین که کک در محل گزش است مثل این تصاویر 

 

PHOT0074 بهترین روشهای مبارزه با کک در منزل

 

PHOT0075 بهترین روشهای مبارزه با کک در منزل

 

 

PHOT0079 بهترین روشهای مبارزه با کک در منزل

 

 

PHOT0081 بهترین روشهای مبارزه با کک در منزل

۴-کک بیشتر در درز لباس یا قسمتهای چروکیده مخفی میشه

۵-بهترین زمان برای گرفتن کک وقتی است که داره یک قسمت از بدن رو نیش میزنه.انگشت روIMG 20150414 085339 بهترین روشهای مبارزه با کک در منزل  با آب دهان خیس کنید بگزارید بالاش و همراه با فشار زیاد دست رو به فاصله نیم سانتیمتر جلو و عقب کنید و اصلا نگاش نکنید که فرار میکنه.اگه روی لباس گیرش انداختید به عنوان مثال با انگشت دست راست گرفتید و حالا اگه انگشت رو جلو عقب کنید لباس هم حرکت میکنه،بهتره که با دست دیگه لباس رو بین انگشت شصت و سایر انگشتان مهار کنید.

البته بهتره انگشتتون رو با آب دهان کمی خیس کنید.

قسمت نظرات رو هم بررسی کنید چون بازدیدکنندگان گرامی تجربه های زیادی رو نوشتن

0 لایک
0 تا کنون ثبت شده است
دانلود آهنگ شاد

Copyright © 2016 All rights Reserved

"دانلود جدید 96 – وی آر 3"download